Nowych inwestycji deweloperskich przybywa, a co za tym idzie – rośnie wśród nich stopień konkurencji. Nie są one tylko budynkami, posiadają często własne identyfikacje wizualne, stają się więc czymś w rodzaju sub-brandów nastawionych na konkretnego odbiorcę. Dlatego w budowaniu ich rozpoznawalności warto zastanowić się nad wykorzystaniem filmu reklamowego.

Jak wykorzystać film reklamowy w promocji inwestycji deweloperskich?
Wykorzystanie filmu to wciąż niekonwencjonalny pomysł na uzupełnienie kampanii marketingowej. Nie powinien on zastąpić standardowych materiałów marketingowych – katalogu czy strony internetowej, w których znajdują się wszystkie ważne szczegóły. Spot reklamowy ma zupełnie inne zadanie – podkreślić kwintesencję inwestycji i zobrazować jej klimat. Wskazać wyróżniki i najważniejsze cechy. Ważne jest, by taki spot nie był zbyt długi. To jak dobry trailer filmu kinowego – po jego obejrzeniu wiemy, że chcemy zobaczyć więcej.

Omi - nowy targ skanska

Spot reklamowy sprawdzi się świetnie w promocji na kanałach social media, a także na eventach promujących nową inwestycję. Tak właśnie było w przypadku naszego filmu reklamowego dla Skanska Nowy Targ we Wrocławiu. Zajęliśmy się w tym przypadku kompleksową promocją – od materiałów drukowanych, przez opłotowanie budowy aż po spot reklamowy. Stanowił on mocny punkt promocji – podkreślił najważniejsze cechy inwestycji, takie jak: budynek bez barier, energooszczędność i doskonała lokalizacja.

Inwestycja Nowy Targ została ukończona w sierpniu 2019 roku, a jeszcze w czerwcu ogłoszono, że część biurowa w budynku została w 100% wynajęta. W dużej mierze do tego sukcesu przyczyniła się lokalizacja budynku i renoma firmy. Nie można jednak zapomnieć o roli marketingu – strategii promocji i materiałach marketingowych, w tym właśnie filmu reklamowego.