Gdy opadnie dym

Dym może mieć różne odsłony. Raz jest mroczny, tajemniczy, innym razem puszy się w anielskich chmurach. Sztuką jest go ujarzmić i zmusić do gry na naszych warunkach.

Po co? Do stymulowania wyobraźni widza w najnowszej reklamie telewizyjnej LendOn. Spot o pożyczce na każdą zachciankę pojawił się w duńskiej telewizji wywołując efekt WOW.

Dym sugeruje nam krainę marzeń, gdzie znajduje się wszystko, co chcemy posiadać, dlatego szczególnie ważne było, by zachował realizm, a jednocześnie wskazał to, co należy zobaczyć. Rozwiewając się na scenie pokazujemy, że tylko krok dzieli widza od spełnienia marzenia o designerskim rowerze.

Największym wyzwaniem okazało się uzyskanie odpowiedniej gęstości dymu. Efekt musiał być zdumiewający! Turbulencje, ruchy, przezroczystość i sposób rozpraszania się wpłynęły na stworzenie kilku wersji montażowych. Największą frajdę dała nam możliwość wykorzystania Phoenix FD do dziesiątek rodzajów symulacji, z różnymi parametrami. Na ujęciach przy podłodze wykreowaliśmy ciągnący się, papierosowy dym. Jego produkcja zajęła nam ok 2 tygodni.

Udało nam się stanąć na wysokości zadania. A gdy opadł dym, wrażenie było obłędne!

KlientLendon.dkAgencjaOMI Media HouseRok2019ZakresProdukcja, postprodukcja

Wyzwaniem było uzyskanie odpowiedniej proporcji między gęstością a prędkością dymu – układu, który w realnym świecie jest nieokiełznany.