Blum w trasie online

Jak przenieść do internetu wydarzenie, którego największą siłą były rozmowy twarzą w twarz między stolarzami i architektami? A przede wszystkim – jak zaprojektować platformę przyjazną użytkownikom nieprzyzwyczajonym do internetowych rozwiązań?

KlientBlumAgencjaOMI Media HouseRok2020Zakreskreacja, produkcja, postprodukcja, web

Problem

Odbywające się co dwa lata, wielkie wydarzenie Bluma – producenta systemów podnośników, frontów, zawiasów i szuflad, ze względu na pandemię nie mogło zostać zorganizowane w tradycyjnej formie. Blum w trasie, czyli prezentacja nowych produktów połączona z premierą katalogu musiała zostać przeniesiona do trybu online. Krótki czas realizacji i mnóstwo pracy wymagała od nas wyjątkowej znajomości marki i jej potrzeb. Tak zaczęła się nasza kolejna współpraca z Blumem!

Idea

Postanowiliśmy stworzyć miejsce, gdzie powstanie atmosfera żywych spotkań. Zaprojektowaliśmy więc platformę szkoleniową, która oddaje głos profesjonalistom. Projektując platformę oparliśmy się o formę platformy szkoleniowej, masterclassów, które podzielone na rozdziały, stworzyły kompendium wiedzy i wskazówek. Zdjęcia zrealizowaliśmy na największej ekspozycji produktów Bluma w Austrii.

Odcinki prowadzone są przez duet przedstawicieli Bluma, a każdy z materiałów prezentuje nowe produkty, interesujące rozwiązania, wskazówki i instruktaże. Kluczem było dla nas zaprojektowanie treści w taki sposób, aby były intuicyjna dla wszystkich użytkowników. Nawet tych nieprzyzwyczajonych do rozwiązań webowych. Landing page, który z kolei pozwalał na subskrypcję newslettera przypominającego o wydarzeniu, zbierał leady i informował architektów i stolarzy o przebiegu Blum w trasie.

Rezultaty