Eksperci ds. oczyszczania powietrza

Lubimy współpracować z innymi domami produkcyjnymi – oznacza to dla nas pracę ze specjalistami, dającymi konkretny i świetnie skoordynowany feedback. W kolejnej produkcji dla studia Juice zajęliśmy się oczyszczaczem powietrza. Spot-explainer pojawił się na rynku amerykańskim i azjatyckim, a my zajęliśmy się postprodukcją obrazu tak, by mógł ujrzeć światło dzienne.

KlientJuiceAgencjaOMI Media HouseRok2020Zakrespostprodukcja

product_betterair

Powered by nature

Technologia bazuje na opatentowanej formule naturalnych probiotyków Enviro-Biotics. BetterAir działa proaktywnie, eliminując szkodliwe patogeny i alergeny ze środowiska wewnętrznego, jednocześnie zapobiegając ich ponownemu zasiedleniu.

Etapy projektu

01

Umajenie ulic

Materiały stockowe dają duże możliwości nawet w formacie wideo. W rzucie ulicy zadanie polegało na usunięciu roślin i ponownym ich dodaniu w 3D, tak, by było widać animację ich rośnięcia.

02

Lot pyłku

Cząsteczki brudu umieściliśmy w kanale wentylacyjnym. Kratka wentylacyjna, na której umieściliśmy kurz, została odtworzona w 3D na podstawie kratki planu filmowego. Latające pyłki dodaliśmy w postprodukcji.

03

Magia postprodukcji

Mimo że w spocie widzimy bliźniaczki – na planie grała tylko jedna aktorka. Na podzielonym na pół kadrze występuje w zdublowanej roli sióstr. Za oknem dodaliśmy zieleń, a po stronie ‘zanieczyszczonej’ zarazki w ultrafiolecie, zrealizowane przy pomocy matte paintingu. Dodaliśmy też balony poruszające się po konkretnej ścieżce ruchu.

04

Dobre vs złe

Pracowaliśmy nad kilkoma modelami bakterii, dzięki czemu te złe łatwo odróżnić od dobrych – probiotycznych. Ujęcie przygotowaliśmy na passach – każdy z planów był przygotowany i renderowany osobno, by później całość złożyć w postprodukcji. Pozwoliło to nam na lepszą kontrolę nad całością.

05

15 gatunków roślin

Rośliny stanowiły w tej produkcji symbol czystego powietrza. W każdej ze scen, w której miały się pojawiać, nie tylko występowały w kilkudziesięciu odmianach, ale ich tempo wzrostu było zupełnie różne. Zieleń była symulowana indywidualnie do każdego ujęcia: w mieszkaniu, na elewacji
i z lotu ptaka.

Drobne poprawki, wielki efekt

Po wszystkich dodatkach efekt finalny cieszy oko i, co najważniejsze, klarownie objaśnia produkt. Nie byłoby to możliwe bez naszych drobiazgowych zabiegów.

 

Concept | Creative production: Lio Spiegler
Director: Łukasz Tunikowski
Studio: ChromaPRO
Producer: Agnieszka Chromicka
Edit: Paweł Białowąs
Postproduction Studio: Juice, OMI Media House
Postproduction Producer: Jurand Szela
Supervisor: Mirek Kaczyński
Grading Artist: Szymon Jaskuła
VFX Artists: Krzysztof Grudziński, Arkadiusz Korman, Konrad Jędruszek