Odetchnij – to tylko larp

Możecie pomyśleć, że nasze miejsca pracy ograniczają się do biura i planów zdjęciowych. Jednak dla “Spotkań na szlaku” trafiliśmy do inspirowanej Wiedźminem krainy na wzgórzach pod Srebrną Górą.

KlientSpotkanie na szlakuAgencjaOMI Media HouseRok2020Zakresprodukcja i postprodukcja

spotkania na szlaku bg1

Wypłynąć na szersze wody

LARP czyli live action role-playing to teatralna gra-opowieść, dziejąca się w czasie rzeczywistym, gdzie każdy uczestnik odgrywając swoją rolę ma wpływ na przebieg fabuły. Podczas ostatniej edycji zajęliśmy się rejestrowaniem przebiegu jednej z takich imprez. Powstały spot promocyjny–teaser miał na celu pomóc organizatorom “Spotkań na szlaku” szerzej promować swoje działania, w tym wejść na rynki zagraniczne. Materiał powstał więc w dwóch wersjach językowych oraz z alternatywną formą narracji zawierającą cytat z “Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego.

Szpej i sprzęt

Produkcja spotu sprowadzała się do rejestracji wydarzeń w grze. Przez trzy dni nasza ekipa filmowa towarzyszyła graczom i rejestrowała najciekawsze zwroty akcji. Jako że organizatorzy przywiązywali ogromną dbałość do detali ze świata fantasy, również operatorzy zostali przywdziani w średniowieczny “szpej”, by nie wybijać uczestników z klimatu gry.

spotkania na szlaku szpej
spotkania na szlaku bg2

10 godzin paktu

Zarejestrowaliśmy ponad 10h materiału, między innymi walkę na miecze, pakty, morderstwa, opętanie i nocną procesję z pochodniami. Niezwykle widowiskowa, kostiumowa produkcja przedstawia bardzo dynamiczny wachlarz emocji. Tym właśnie różnią się od innych larpy organizowane przez “Spotkania na szlaku”.

Intrygująca zapowiedź

Finalny efekt naszej pracy to dynamiczna i mroczna forma relacji. Stworzyliśmy teaser, który nie pokazuje wprost ciągłości wydarzeń i fabuły, ale eksponuje klimat świetnie przygotowanej gry. Polecamy projektować nowy kostium i szykować się na kolejną edycję!

Fotografie dzięki uprzejmości Bartka Janiczka / Rekografia