PCG: jedna marka – dwa oblicza inwestycji

Czy identyfikacja wizualna wielu inwestycji dla tego samego klienta musi oznaczać schematyczny proces projektowy? Dla butikowego dewelopera z Wrocławia zaprojektowaliśmy materiały promocyjne dedykowane klientom biznesowym i detalicznym. Finalny efekt to spójne narzędzie w rękach klienta, które angażuje odbiorcę, pokazuje walory inwestycji i, po prostu, cieszy oko.

KlientPCGAgencjaOMI Media HouseRok2020Zakresmateriały graficzne

Potrzeby

Krzycka Business Park jest jedną z wielu wrocławskich inwestycji dewelopera. To istniejący, wybudowany na własne potrzeby PCG nowoczesny kompleks biurowy, którego przeznaczeniem jest znaleźć nowego nabywcę.

Victoria jest natomiast planowaną szczecińską inwestycją na rynku mieszkaniowym. Standard premium i lokalizacja na prawobrzeżu zatoki czyni osiedle wyjątkowo ekskluzywnym miejscem w skali regionu.

Co dla biznesu, co dla rodziny?

Dwie realizacje to różne podejścia, odmienne grupy odbiorców i zupełnie inne taktyki komunikacji. By skutecznie dotrzeć do odbiorców, zdefiniowaliśmy grupy odbiorcze. Do nich dopasowaliśmy benefity produktu i styl komunikacji.

Victoria wymagała zwrócenia się do klienta indywidualnego. To głównie rodziny z Polski, ale i Skandynawii czy Niemiec, szukające jakości premium, spokojnego otoczenia i połączenia z miastem. Postawiliśmy akcent na marinę, naturę, smart rozwiązania i wykończenie pod klucz.

Dla Krzycka Business Park zaprojektowaliśmy materiał dla inwestorów i klientów biznesowych. Podkreśliliśmy aspekty atrakcyjne dla rynku nieruchomości biurowych: lokalizację, modułowość aranżacji, funkcjonalne rozwiązania techniczne.

Realizacja i charakter materiałów

Dla osiedla Viktoria zaprojektowaliśmy nazwę oraz identyfikację wizualną nawiązującą do dumnej fregaty i marinistycznego klimatu. Kolorystykę oparliśmy na szlachetnej ultramarynie i eleganckim złocie. Minimalistyczny projekt, przestrzeń i delikatne ornamenty pozycjonują inwestycję na poziomie premium i, zgodnie z filozofią marki, dopracowaną w najdrobniejszym detalu.

W Krzycka Business Park akcent został położony na wartości firmy, w tym aktywność fizyczną. Użyliśmy kolorystyki brandu oraz dynamicznych kształtów, by nadać wyrazisty charakter broszurze. Użyliśmy zdjęć wnętrz, nocnych i lotniczych z wykonanej na ten cel sesji zdjęciowej. Elegancki, ekologiczny szlif nadał broszurze wybór matowego papieru marki Munken.

Materiały zgodne z filozofią marki

Choć komunikacja do klienta biznesowego i detalicznego kieruje się innymi prawami, to zachowanie spójności wizerunku marki pozostaje niezmienne. Projektując materiały dla PCG myśleliśmy o filozofii marki oraz jakości jakiej oferuje swoim klientom w butikowych inwestycjach. Bezkompromisowo odpowiedzieliśmy na jej potrzeby.