W stylu retro gier

W spocie partnerskim w TVN Turbo dla Oponeo.pl stworzyliśmy przestrzeń retro salonu gier.
Szybka akcja, barwna sceneria i krótki przekaz pomogły największemu polskiemu sklepowi internetowemu w sektorze opon zaspokoić potrzebę prędkości na kanale TVN Turbo.

Spot partnerski to od 2019 nowy format reklamowy w grupie TVN, który pozwala reklamodawcom na emisję w ekskluzywnym bloku reklamowym łącząc markę klienta z oprawą graficzną stacji. 15 sekund wartkiej akcji stało się dla nas wyzywającym formatem, który w symboliczny sposób miał przedstawić najważniejsze cechy portalu.

KlientOponeo.plAgencjaOMI Media HouseRok2019ZakresKreacja, produkcja, postprodukcja

Pinball
Motyw pinballa przenosi nas do klimatu klasyki gier, a to z kolei wymaga bogatej kolorystyki z autorskimi ilustracjami. W naszym fliperze dominuje motyw opon i motoryzacji: klasyczna kulka jest zastąpiona pędzącą oponą, która nawiązuje do poprzedniej odsłony reklamy Oponeo:
Mechanik mówi: Kupuj łatwiej. Sentyment do analogu? Niekoniecznie, bo sprawny mechanizm to również najlepsza metafora szybkiej wysyłki na Oponeo.pl.

Shadery
Dla uzyskania spektakularnych refleksów w modelu użyto dwuwarstwowych shaderów, dających m.in. bajeczny efekt brokatowego lakieru na garbusie – co docenią widzowie programu – oraz łącznie ponad 100 źródeł światła w scenach.

Dźwięk
Koneserzy dźwięku docenią wielopoziomową ścieżkę dźwiękową: od tła muzycznego, przez dźwięki pinballa, po narrację. Zbudowana, by przywołać emocje pamiętane z salonów gier –  tutaj powiązane z satysfakcją z udanych zakupów. Ścieżka nie zagłusza lektora i jest równie intensywna, jak warstwa wizualna.