Fabryka Wiecznie Żywych Choinek

Otwieramy sezon świątecznych reklam 2018. W bajkowej fabryce sztucz…to znaczy: Wiecznie Żywych Choinek stworek wybiera nasionko dla małej dziewczynki, która czeka na wyjątkowe drzewko.
To reklama dla Adal, która przypomina nam o ekscytacji i radości jaką niesie ze sobą Boże Narodzenie. W końcu choinka to nie tylko najbardziej rozpoznawany świąteczny gadżet, ale mityczny symbol odrodzenia, wywodzący się jeszcze z pogańskiego obrządku. Niezmiennie co roku wnosi do naszych domu klimat magii.
Film wyprodukowaliśmy w wersji krótkometrażowej, którą poprzedzała 30-sekundowa zapowiedź. Razem z reklamami displayowymi wykonanymi przez klienta, filmy stały się częścią wizerunkowej i sprzedażowej kampanii dla Wiecznie Żywych Choinek Adal.

KlientADALAgencjaOMI Media HouseRok2018ZakresKreacja, produkcja, postprodukcja

Produkcja
Koncepcja powstawania produktu w sposób inny niż w rzeczywistości zawsze daje ogromne możliwości kreatywnego wyżycia się. Pomysł zrodził się od zmiany myślenia: “A co, gdybyśmy zamiast reklamy sztucznych choinek zrobili bajkę o WIECZNIE ŻYWYCH CHOINKACH?” – w ten sposób nasz zespół do reszty pochłonęła wizja magicznej fabryki kierowanej przez bajkowe stworzenia.
Ponad 3-miesięczną produkcję rozpoczęliśmy od projektowania krainy i jej mieszkańców. W tym celu powstały dziesiątki szkiców i concept artów wizualizujących śniegową krainę, charakterystykę postaci i mechanikę urządzeń.

Etap 3D oprócz radości tworzenia przyniósł wiele wyzwań.
Dla każdej postaci zbudowaliśmy szkielet, ich niehumanoidalna budowa wymagała customowych rozwiązań. Jednym z wyzwań był zasięg ramion stworka sięgającego po fasolkę. Potrzebował długich obojczyków, aby dosięgnąć gdziekolwiek.
Tworzenie modeli elementów krajobrazu bazowało na setkach testów i zmian, tak jak zgranie technik rzeźbienia postaci i terenu z modelowaniem poligonowym. Presja czasu wymagała znalezienia optymalnych rozwiązań przy symulacji cząsteczek do dymów.
Światła, materiały i modele miały budować estetykę na granicy realizmu i animacji kukiełkowej. Dlatego użyliśmy połączenia światła słonecznego symulującego realizm ze sporą ilością punktów doświetlających.

Jednocześnie realizowane były zdjęcia do części video. Przygotowanie bożonarodzeniowej scenografii było to tym dziwniejsze, że wokół panowała upalna aura, typowa dla letnich wieczorów.
Postawiliśmy duże wymagania ekipie dźwiękowców. Wiele naturalnych dźwięków zostało stworzonych w studiu, część “paszczowo” w naszej siedzibie. Baśniowy klimat wniósł głos narratorki, która wcieliła się w rolę babci opowiadającej bajkę na dobranoc.