Standardowo święta kojarzą się z rodzinnym spotkaniem, kolędami i prezentami. Nam jednak głównie przywodzą na myśl… świąteczne reklamy. Niektóre już symboliczne i popkulturowe, tak jak reklama Coca-coli ze świąteczną ciężarówką. Bez niej ciężko wyobrazić sobie grudniowy czas antenowy w telewizji.

Reklama świąteczna – tradycyjny film reklamowy a może animacja 3D?
W obu przypadkach najważniejsza jest historia. To ona, w dowolnej formie, ma na celu zaciekawić widza i skupić jego uwagę. W przypadku spotu dla firmy Adal, producenta sztucznych choinek, historia była prosta – ukazaliśmy proces od momentu zamówienia choinki do pojawienia się jej w domu pewnej rodziny. Ale nie był to zwykły proces, ponieważ przenieśliśmy widzów do magicznej krainy! Tam, pracowite stworki dbały, aby każda z choinek była wyjątkowa. W efekcie uzyskaliśmy piękną wizualnie opowieść pełną emocji.

Świąteczna odsłona employer brandingu
Kierując życzenia świąteczne do pracowników, wyjdźmy poza schemat. Podczas budowania wizerunku pracodawcy równie ważna jest komunikacja zewnętrzna – tu chcemy wypaść kreatywnie – jak i wewnętrzna, by podkreślić dobre relacje w zespole. W przedświątecznym okresie mieliśmy okazję realizować film-niespodziankę dla pracowników Dunning, Kruger & Associates. Towarzyszyliśmy świątecznym elfom z DK&A, którzy w tajemnicy przed kolegami spędzili 300 godzin projektując, składając i rozkładając 47 figurek, jednocześnie projektując customowe opakowania i instrukcje dla każdego mini-współpracownika.

Film świąteczny może przybierać różne formy i mieć do spełnienia inny cel, ale warto zainwestować w taką formę promocji. Bardzo często można w niej wyjść poza schemat zachowawczej komunikacji, a co za tym idzie podkręcić tone of voice marki.