Tworzenie brand idea na podstawie insightów

Co zmieni produkt? Na co wpłynie? Warto to zdefiniować już na początku.
Jak rzetelna analiza faktów buduje produkt w odpowiedzi na sytuację na rynku i potrzeby konsumentów – na przykładzie SmartBee Club.

Opracowanie brandu |Omi Media House

Czasem pośród wielu niezaprzeczalnych atutów produktu znajdują się mniej oczywiste cechy, które w komunikacji stają się całkiem nową wartością dla odbiorcy. Przykładowo SmartBee Club w porównaniu z konkurencją oferuje uzupełnienie eksperymentów wiedzą w przystępnej formie. To przykład wartości, która może być decydująca w momencie gdy różnice na poziomie funkcjonalności pomiędzy poszczególnymi produktami czy usługami mocno się zacierają.

Na co jeszcze może wpłynąć odpowiednie pozycjonowanie marki? By zachęcić również zapracowanych konsumentów, ceniących rodzinę ale mających dla bliskich ograniczony czas, zbudowaliśmy ich wizję samych siebie. Pozwoliło to zadecydować, że jednym z ważniejszych cech produktu jest oferowanie go jako narzędzia dla zapracowanych rodziców, którzy w ten sposób mogą wartościowo spędzić czas z pociechą.

Marka produktu | Omi Media House

Jeśli brand odpowiada na potrzeby konsumenta, jest dla niego przystępny cenowo, a dodatkowo przekonuje go na poziomie komunikacyjnym, to prawdopodobnie marka zyska stałego klienta. Dlatego proces projektowy zawsze warto zacząć od rzetelnego researchu, by poznać jak najlepiej naszą grupę docelową.