Mechanik mówi: Kupuj łatwiej!

Dostaliśmy za zadanie przedstawić w 30 sekundowym spocie funkcjonalność serwisu internetowego Oponeo. Aby przyciągnąć uwagę widza, a jednocześnie podkreślić wszystkie funkcje serwisu postawiliśmy na połączenie prostego przekazu z odrobiną abstrakcji. Stąd pomysł na umieszczenie mechanika w wirtualnym studio, gdzie dzieją się niecodzienne sytuacje.

Choć plan zdjęciowy trwał 1 dzień, to wszystkie szczegóły musiały być dopięte na ostatni guzik. Aby utrzymać balans pomiędzy realnym a fikcyjnym światem, część rekwizytów była rzeczywista, a inne stworzone w procesie postprodukcji. W ramach przygotowań testowaliśmy w agencji maszynkę do konfetti, oj było wesoło i sporo sprzątania!
Atmosfera na planie była gorąca, a tempo pracy wysokie. Z jednakową uwagą zadbaliśmy o wygląd aktorów jak i opon, które “grały” w spocie niemal główną rolę.
Dobry explainer wymaga podania czytelnych informacji. Dlatego zaprojektowaliśmy minimalistyczne interfejsy w otoczeniu trójwymiarowego studia.

Reklamę można zobaczyć w internecie, telewizji i kinie. Na dużym ekranie nic się nie ukryje, dlatego zadbaliśmy o każdy szczegół: dźwięk Surround, rozdzielczość 2K i czytelnie przedstawione grafiki.

KlientOponeoAgencjaOMI Media HouseRok2018ZakresKreacja, produkcja, postprodukcja