
Futureproof jest nową marką Skanska, dla której stworzyliśmy branding.
Jego celem było przedefiniowanie wartości, którymi kieruje się firma. Wartości, dzięki którym możliwe jest stawianie budynków ponadczasowych – nowoczesnych dziś i odpornych na to, co przyniesie przyszłość.
Naszym zadaniem było zaprojektowanie nowej strategii tak, aby uwaga skupiała się na trzech filarach, którym wierny jest deweloper:
Design – estetyczny i funkcjonalny. Przemyślany dla samego budynku, jego miejsca w przestrzeni miejskiej oraz adaptujący sztukę dla stymulacji i wygody jego użytkowników.
Technologiczne innowacje – pomagające w automatyzacji, zwiększające wygodę i obniżające koszty użytkowania.
Zrównoważone podejście – dążące do pozytywnego wpływu na ludzi, planetę i ekonomię. Pomagające zwiększyć bioróżnorodność przestrzeni miejskiej, korzystając z ekologicznych rozwiązań.
KlientSkanskaAgencjaOMI Media HouseRok2019ZakresStrategia, branding, materiały graficzne
Futureproof
Zaprojektowaliśmy znak, którego konstrukcja łączy 3 wartości: innovations, sustainability i design. To podpis, który sygnuje każdą z nowych inwestycji Skanska, która spełnia najwyższe wymagania – nawet te przyszłe. Znak lemniskaty symbolizuje ponadczasowość marki.
Synteza
Jego prostota umożliwia wykorzystanie w różnych kontekstach oraz użycie równolegle z innymi markami Skanska.
Proof of
Jako dopełnienie głównego znaku, zaprojektowaliśmy zestaw znaków “Proof of” podkreślających każdy z obszarów zainteresowania marki.
Brandbook
Cała strategia używania identyfikacji została opisana w zaprojektowanym przez nas brandbooku. Jest on krótkim i łatwym do przyswojenia dokumentem będącym niezbędnikiem dla każdego, kto pracuje z marką Futureproof.
Narzędzia
Futureproof to także zestaw narzędzi: szablonów prezentacji, ofert i dokumentów. Pozwalają na łatwe używanie marki przez pracowników i pomagają zachować spójność we wszystkich materiałach. W tym celu zaprojektowaliśmy szablony i elementy graficzne.
Toolbox
Obszerna, stustronicowa publikacja będąca kompendium wiedzy dla specjalistów. W tym wydaniu znajduje się cała graficzna definicja brandu – od kolorystyki, wymiarowania, konotacji, druków, po zastosowania w video i social mediach.
Dla adeptów grafiki wystarczy 2-stronicowa wersja skrócona, która jest dołączona do dokumentu w postaci wygodnej wkładki.