Futureproof – We shape the space, so you can shape the future

Futureproof jest nową marką Skanska, dla której stworzyliśmy branding.
Jego celem było przedefiniowanie wartości, którymi kieruje się firma. Wartości, dzięki którym możliwe jest stawianie budynków ponadczasowych – nowoczesnych dziś i odpornych na to, co przyniesie przyszłość.

Naszym zadaniem było zaprojektowanie nowej strategii tak, aby uwaga skupiała się na trzech filarach, którym wierny jest deweloper:
Design – estetyczny i funkcjonalny. Przemyślany dla samego budynku, jego miejsca w przestrzeni miejskiej oraz adaptujący sztukę dla stymulacji i wygody jego użytkowników.
Technologiczne innowacje – pomagające w automatyzacji, zwiększające wygodę i obniżające koszty użytkowania.
Zrównoważone podejście – dążące do pozytywnego wpływu na ludzi, planetę i ekonomię. Pomagające zwiększyć bioróżnorodność przestrzeni miejskiej, korzystając z ekologicznych rozwiązań.

KlientSkanskaAgencjaOMI Media HouseRok2019ZakresStrategia, branding, materiały graficzne

Futureproof

Zaprojektowaliśmy znak, którego konstrukcja łączy 3 wartości: innovations, sustainability i design. To podpis, który sygnuje każdą z nowych inwestycji Skanska, która spełnia najwyższe wymagania – nawet te przyszłe. Znak lemniskaty symbolizuje ponadczasowość marki.

Synteza

Jego prostota umożliwia wykorzystanie w różnych kontekstach oraz użycie równolegle z innymi markami Skanska.

Proof of

Jako dopełnienie głównego znaku, zaprojektowaliśmy zestaw znaków “Proof of” podkreślających  każdy z obszarów zainteresowania marki.

Brandbook

Cała strategia używania identyfikacji została opisana w zaprojektowanym przez nas brandbooku. Jest on krótkim i łatwym do przyswojenia dokumentem będącym niezbędnikiem dla każdego, kto pracuje z marką Futureproof.

Narzędzia

Futureproof to także zestaw narzędzi: szablonów prezentacji, ofert i dokumentów. Pozwalają na łatwe używanie marki przez pracowników i pomagają zachować spójność we wszystkich materiałach. W tym celu zaprojektowaliśmy szablony i elementy graficzne.

Toolbox

Obszerna, stustronicowa publikacja będąca kompendium wiedzy dla specjalistów. W tym wydaniu znajduje się cała graficzna definicja brandu – od kolorystyki, wymiarowania, konotacji, druków, po zastosowania w video i social mediach.
Dla adeptów grafiki wystarczy 2-stronicowa wersja skrócona, która jest dołączona do dokumentu w postaci wygodnej wkładki.