The Future is BRIGHT

W Marbelli, luksusowym południu Hiszpanii, powstają ekskluzywne wille zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagającym kliencie.

Jako agencja kreatywna byliśmy odpowiedzialni za całościowe stworzenie brandu – od namingu, logo i kolorystyki, po stronę internetową, akcydensy i materiały promocyjne w prasie.

Podczas pracy nad tą realizacją temperatura w naszym nadodrzańskim biurze była nieco wyższa, a słońce jakoś świeciło częściej.

KlientBrightAgencjaOMI Media HouseRok2019ZakresBranding, materiały drukowane, projekt strony

Brilliant ideas for better living.This is Bright.

Logo bazuje na okręgu z nierówną obręczą. Symbolizuje zaćmienie słońca, które wydarza się tylko w konkretnym miejscu i w konkretnym czasie. Tak też jest z ekskluzywnymi inwestycjami Bright – potencjalni klienci są gotowi, by te realizacje stały się ich miejscem na ziemi Tym samym, nowym sposobem projektowania Bright wyznacza przyszłe standardy.

3 x B

Uproszczone B, pojawiające się też przy skróconym wariancie logotypu, przypomina cyfrę 3 – ta z kolei reprezentuje trzy wartościach, którymi kieruje się brand: big idea, brilliant concepts, better living.

Skromne złoto i szlachetny granat

Z kolorystyką sprawa była jasna. Wybraliśmy złoto – z jednej strony oczywiste, kiedy myślimy o produktach luksusowych. By nie było ono jednak nachalne, połączyliśmy je z głębokim granatem, nasuwającym skojarzenia z śródziemnomorskim wybrzeżem i marynistycznym klimatem.

W przypadku typografii zdecydowaliśmy się na eleganckie, bezszeryfowe Haboro Contrast, które dodatkowo dopełniliśmy Proximą.

Papier papierowi nierówny

Wyzwaniem, jakie stało przed nami, było połączenie ekskluzywności brandu z funkcjonalnością materiałów wizualnych. Właśnie dlatego najistotniejszym aspektem była dla nas jakość materiałów wykorzystanych do projektów minimalistycznych akcydensów.

Zadbaliśmy o każdy detal. Naszym oczkiem w głowie jest wizytówka o szczególnych właściwościach haptycznych – wydrukowana na kaszerowanym papierze barwionym w masie, z krawędziami pokrytymi złotą folią. Do tego tłoczone złote logo. Na takie przedmioty chce się patrzeć. I patrzeć. I patrzeć.

Poza tym wyposażyliśmy markę w pozostałe niezbędne materiały wizualne:  roll-upy, billboardy i reklamy w prasie. Wszystko zgodnie z głównym założeniem – ma być ekskluzywnie, ale nie nachalnie.